A HP szupergépe – The Machine
Forradalmi memóriahasználat, hihetetlen teljesítménnyel
Felhasználóként leginkább azt érzékeljük, mit mutat a monitor és eldönthetjük, aktuális-e a laptop kijelző cseréje. Ám sokkal mélyebb rétegei is vannak az észszerű laptophasználatnak.
Például a zöldmarketing felhúzó erejét is meglovagolva az energiatakarékosság jegyében a nagy szerver számítógépeket és noteszgépeket egyaránt gyártó HP cég a hamarosan bmutatja partnerei számára legújabb „single-rack” modulját, melyet nemes egyszerűséggel „A Gép”-nek (The Machine) nevezett el, írja a Computerworld magazin.
Így a cég bírálói szerint, nehézséget okoz majd, hogy az új architektúrához teljesen át kell írni a meglévő programokat. Jelenleg a számítógépek működési elve: a központi processzor több szálon kapcsolódik a RAM (memóriához) valamint a háttértárolóhoz.
Mint ismeretes, az adatok mozgatása mintegy negyvenszer több energiát igényel, mint a velük végzett lebegőpontos műveletek, emellett áramszünet esetén a memóriából azonnal elvesznek a tárolt adatok. A HP újítása, hogy az NVRAM memória végzi a háttértár és a gyors hozzáférésű memória feladatát egyben, mindezt energia felhasználása nélkül.
Jelenleg is találunk a piacon hasonló megoldásokat, például a NAND Flash meghajtókat, de a HP megoldásához képest ezek lényegesen lassabbak és alacsonyabb az adatsűrűségük.
„A GÉP” megkapó teljesítménye és újszerű konstrukciója ellenére csak egy lépcsőfok a cégóriás fejlesztési munkájában. A következő dobásuk a phase-change memóriával ellátott számítógépek gyártása és új minőségű laptop kijelző lesz. A gép memóriaelérési sebessége elképesztő: 1.2 Terrabájt per szekundum.
Az új rendszer lényege, hogy a memóriát teszi a gép központi egységévé, ezt az architektúrát „Memory Driven Computing”-nak nevezték el.
A szupergép létjogosultságát leginkább a reptéri felhasználás példázza. Jelenleg a reptereken értékes idő megy el a hihetetlen méretű landoló programok, az új időjárási adatok betöltésére, míg az új rendszerben ezek azonnal rendelkezésre állnak, várakozás nélkül.
Tehát a jövő megérkezett, a dolog szépséghibája, hogy az új „silicon photonics” tehnológia kifejlesztéséhez és gyártásához a HP-nek még mintegy 5 évre van szüksége, és ezen idő alatt félő, hogy az Intel új Itanium architektúrája nyer csatákat.
Nekünk, felhasználóknak, csak az a dolgunk, hogy a képernyőre meredve élvezzük a gyorsabbnál gyorsabb rendszerek nyújtotta szolgáltatásokat.
Energiatakarékos technológia
- Budapest Szerver Blog – Laptopszerviz
- Memória és processzor – laptop honlap optimalizálás
Várakozásoknak megfelelően a Hewlett-Packard 2017-ben mutatja be A Gép prototípusát. Internet technológia, friss hír, új szerver, szervergyártás, szerverpiac, >> marketing blog >> HP notebook javítás Budapest – memória bővítés, fejlesztés, újdonság, vps szolgáltatás, hp processzor, laptop gép, machine, új memóriahasználati rendszer