X

Melyik a legjobb böngésző?

Összehasonlítás: Google Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera – Browser teszt

Melyik a legjobb internetes böngésző?

A kérdésre, hogy vajon melyik a legjobb web-böngésző, nehéz választ adni. Ennek legfőbb oka az, hogy különböző szempontokat mérlegelhetünk, és aszerint, hogy melyiket tartjuk fontosabbnak, más-más rangsor alakulhat ki. A böngészők összehasonlítása vonatkozhat a sebességre, tarthatjuk fontosnak a takarékosságot a lefoglalt memória szempontjából, vizsgálhatjuk azt, hogy milyen kiegészítők és alkalmazások tölthetők le a böngészőhöz. Na és természetesen az ingyenesség vagy a fizetős változatok létezése is lehet értékelési szempont.

Ezek nagyjából objektív kritériumok, ennél azonban gyakran fontosabb a szubjektív értékelés, vagyis az, hogy használat közben mennyire kedveljük az adott browser képességeit, könnyen megtaláljuk-e a beállításokat, egyszerűen váltanunk-e a megnyitott ablakok között, praktikus-e a menürendszer, könnyű-e megtalálni a könyvjelzőket, az előzményeket, testreszabhatók-e az eszköztárak. Van, akit zavarnak a túl gyakori frissítések, mások a a letöltési opciók könnyű kezelhetősége alapján minősítenek. Nehéz elhinni, de óriási a szerepe a design-nak, és abban már valóban lehetetlen objektív kritériumokat felállítani, hogy ki mit tart ízlésesnek, szépnek, mutatósak egy böngészőfelületen.

H, Cs. keresőmarketing szakember pr-cikke 2015-ből – optimalizált honlapszöveg a webböngészőkről:

Chrome? Firefox? Explorer? Melyik a legjobb?

Melyik böngésző a legjobb?

Mindennapi munkánk, szórakozásunk, életünk alapvető része lett az informatika, számítógép, laptop, PDA, tablet és természetesen az internet. Nem mindegy, hogy milyen számítástechnikai eszközt használunk és az sem, hogy milyen munkafázishoz milyen programot választunk. A megfelelő szoftver megkönnyíti a gyors munkavégzést, jobb eredmények elérését teszi lehetővé.

A jelenleg elérhető web-böngészők között a Google Chrome-ja, a Mozilla Firefox-ja és a Microsoft Internet Explorere jelenleg a legnépszerűbb, a leggyakrabban letöltött program. Az ITpro  által végzett teszt segít abban, hogy kiválasszuk a legoptimálisabb internetes böngészőt.

Megjegyzés: a tesztet Windows 7 operációs rendszer alatt végezték, laptopon. A Notebook paraméterei: 4Gb RAM, Intel Core i5 CPU processzor.

Program betöltési idő (boot time)

Az egyik legbosszantóbb dolog, ha az elindított böngésző hosszú percekig, zakatolva indul, nekünk pedig izgatottan várnunk kell a szerencsejatek.hu-ra, hogy megtudhassuk, 5-ös lottó nyertesek lettünk-e. A legfürgébb a Chrome volt, 0.05 s nyitási idővel, s mindössze 0.002 s-mal követte az Internet Explorer. A náluk „lomhább” a Firefox 0.07 s-os indulási idővel. Ez természetesen frissen telepített rendszerek esetében értendő, ahogyan szennyeződik a rendszer a telepített driverekkel, szoftverekkel, úgy természetesen lassulnak a böngészők is. Alapvetően elmondhatjuk, hogy a programok közötti sebességkülönbség teljesen lényegtelen, nincs hatással használhatóságukra.

Memória használat

A gyors indulás fél siker. Az egyik legfontosabb kérdés, hogy a böngészők mennyit használnak el a számítógép rendszermemóriájából. Bosszantó lehet, ha a megnyitott weblapok miatt összeomlik a rendszer, esetleg szaggat a zene lejátszás, megakad a szervízben felújított használt laptopon futó sms-küldő program. A tesztelők egy közepes munkamenetet imitáltak. Megnyitották a Facebook oldalt, a YouTube-t, egy híroldalt, a Microsoft Outlook Web App-ot és az IT Pro honlapját.

Első ránézésre a legfalánkabbnak a Chrome tűnik, mivel a különböző app-ok és kiterjesztések külön programként indulnak el – összeomlás esetén a különböző folyamatok nem befolyásolják egymást – összesítve azonban, nem olyan szörnyű a helyzet. a Firefox mindössze 412 Mb RAM-ot használt, míg a Chrome és az IE 600 Mb-ból oldotta meg ugyanazt a feladatot.

Böngészők referenciaértékei (Benchmarks)

A böngészők összehasonlítására a Browsermark és a Peacekeeper referenciaérték mérő programokat használták, mérték a HTML5 renderelési képességet valamint a Javascript kezelést.

A Peacekeeper tesztben a Firefox kiütötte a Chrome-ot, és mintegy 50 %-al lekörözte az Internet Explorert. A Browsermark tesztben hasonlóan szörnyű teljesítményt nyújtott a Microsoft terméke, mindössze 2550 pontot elérve. A Firefox 3946 ponttal második lett, a pálmát a Google üdvöskéje vitte 4858 referenciaponttal.

A Javascript feldolgozásának mérésénél fordult a kocka, ebben az IE bizonyult a leggyorsabbnak 114ms-al. A Firefox 191ms alatt jelenítette meg azt, amihez a Chrome-nak 240ms-ra volt szüksége.

A tapasztalatok alapján a Javascript és a HTML5 megjelenítéseknél a legoptimálisabban a Firefox működött. Kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott minden platformon, s ez fontos például a youtube weboldalának színvonalas megjelenítésénél.

Kiegészítő lehetőségek, extrák

Az alapvető funkciók tekintetében a népszerű böngészők mindegyike megegyezik: weboldal megnyitása új fülön, közvetlen keresés a címsávból, stb. Az igazán nagy különbséget a testreszabhatóság, a felhasználók igényeihez történő utólagos optimalizálás jelenti. Ezen a téren az IE komoly hátrányban van, hiszen semmilyen utólagos plusz szolgáltatás telepítését nem teszi lehetővé. A Google Chrome-ja egy komplett iroda, a böngésző szerves részévé váltak a Google egyéb szolgáltatásait elérhetővé tevő integrált app-ok: Gmail, Google Drive, Google plusz, stb. Természetesen ez azok számára kényelmes, akik az említett szolgáltatásokat aktívan használják.

A Firefoxot a Chromhoz hasonlóan megannyi app és kiegészítő letöltésével tudjuk testre szabni. Bármilyen igényünket kielégítik a „kiegészítők letöltése” menüpont alatt található kiterjesztések, megjelenítések, bővítmények és szolgáltatások.

Minősítés – Ítélet

Pusztán a számokból kiindulva a Firefox a leghatékonyabb böngésző jelenleg a piacon. Megfelelő dizájnjával, jó testreszabhatóságával a leginkább használható, hatékony web böngésző, mely az adatbiztonság terén is kiemelkedő teljesítményt nyújt. Kétségtelen azonban, hogy a Google Chrome az a browser, melyet egyszerre használhatunk ugyanazokkal a beállításokkal számítógépen, tableten, és Androidos okos telefonon is. Egyetlen profil létrehozásával, bármilyen eszközről elérhetjük keresési előzményeinket, postaládánkat, közvetlen hozzáférést biztosít a Google Drive-hoz, a Google felhő szerveréhez. Ha ehhez, hozzávesszük azt, hogy a Chrome, bármilyen platformon elérhető, akkor ez a szoftver nyeri meg a népszerű böngészők versenyét.

Google Chrome – Firefox Mozilla – Internet Explorer böngésző

Internetes böngészők összehasonlítása – Teszt

Böngészők összehasonlítása: Google Chrome, Firefox Mozilla, Internet Explorer gyorsasági tesz.. A webböngésző gyorsasága, memóriahasználata. Melyiket válasszam munkához, játékhoz? Browser teszt. Böngésző – Te melyiket valasztanád? – google chrome, firefox, mozilla, internet explorer, ie, browser

ez a pr-cikk a Melyik a legjobb böngésző? kereséssel a Google kereső első oldalán szerepelt
market:
Related Post