Marketing az applikációs boltban

Mobil okostelefon marketing
Mobil marketing az App Store-ban is

Az okostelefonokra készített alkalmazások e-marketingjének alapjai

A tömegesen készített applikációk között nehéz igazán kitűnni, és felkelteni a felhasználók figyelmét. A Google már egy jó ideje ígéri, hogy kereshetővé teszi és indexeli az alkalmazásboltban található applikációkat, ez azonban egyelőre nem igazán működik. A hwsw.hu portál egyik cikkében azt boncolgatják, hogy mennyire hasznos, ha a szerkesztők kiemelik a tömegből az okostelefonra készített applikációt.

Miért kell az app-marketben app-marketing?

A tökéletesen megírt SMS küldő applikáció sem juthat el nagyobb tömegekhez, ha nincs megfelelő reklámja, nem ajánlják a felhasználók figyelmébe. Ugyanakkor ne feledjük el, hogy a legtöbb okostelefon tulajdonos és Google-t használó a legtöbbször átugorja a szerkesztők által ajánlott vagy a reklámozott tartalmakat és az első releváns megjelenítéssel foglalkozik. A felmérések szerint a megfelelő módon optimalizált mobilapplikációk jó helyezéseket érhetnek el a keresőben, így a keresőmarketing lehet a legjobb megoldás az alkalmazások eladására.

Az Apple receptje

Az iPhone tulajdonosok felfigyelhettek azzal, hogy felugró bannerek segítségével ajánlják figyelmükbe a szerkesztők a hónap legjobb alkalmazásait. A tömegesen megjelenő üzenetek sokak számára éppen negatív hatást érnek el, hiszen kevesen szeretik, ha reklámra használják a rendszerüket. Az Apple által kitalált marketing kampány lényegesen agresszívabb, mint a konkrét eredményeket felmutató tömeges SMS küldési kampányok.

Hogyan emelik ki az alkalmazásokat az App Store-ban?

Akik mégis úgy döntenek, hogy szeretnék, ha az elkészített alkalmazását kiemeljék a szerkesztők, azoknak figyelembe kell venniük, hogy általában olyan termékeket emelnek ki a nagy cégek, melyek az általuk készített rendszerek és eszközök nagyszerűségét és sokoldalúságát mutatják be.

Olvass továbbMarketing az applikációs boltban

Mobil kommunikáció. SMS küldés, PR-cikk írás

Vezeték nélküli, online kommunikáció PR-szakemberek szerint a kommunikáció létfontosságú tényező, hisz lehetővé teszi, hogy az emberek kapcsolatot teremthessenek egymással szerte a világon. Az információ átadása két ember között manapság számos módon történhet a különböző technikáknak köszönhetően. A papíralapú médiától kezdve az elektronikus médiáig – mint amilyen a rádió, a telefon, televízió – a kommunikáció gyors … Olvass továbbMobil kommunikáció. SMS küldés, PR-cikk írás

Alakítsd át festményekké fotóidat a Prisma-val

E roppantul népszerűvé vált fotó alkalmazás mellett az Instagram szűrői hirtelen eltörpülnek. Régen az emberek még úgy vélték, egy festő bonyolult munkáját képtelenség reprodukálni – ez a meggyőződés már a múlté, ugyanis a Prisma-val bárki egy Picasso-t vagy van Gogh-ot tudhat a zsebében. Elég kiválasztanod egy fotót a telefonodról és máris elkezd „festeni”.

prisma: fotós alkalmazás okostelefonraA Prisma filteres fotó alkalmazásként működik, de itt nem csak egyszerű szűrőkről beszélhetünk. Az alkalmazás neurális hálózatokat és mesterséges intelligenciát használ a képek elemzésekor, így egy bonyolult dizájnt eredményez, mely nem hasonlítható az eddig megszokott alkalmazások működési elvéhez. Lényegében úgy tűnik, mintha a Prisma egyensúlyt teremtene a felhasználóbarát felületű Instagram és a Google Deep Dream algoritmusai között. (Utóbbi kipróbálható a Dreamify app-el.)

A neurális hálózatok és mesterséges intelligencia kombinációjának használatával látványos végeredményre számíthatunk. Nem egyszerűen csak egy filtert alkalmaz a képen, hanem átfutja az adatokat a megfelelő stílus elérése érdekében. Rendkívül addiktív a szűrőkkel való játszadozás és ezek alkalmazása kedvenc képeinken.
Az alkalmazás mellé minimalista interfész társul és meglehetősen könnyen használható. Ha már feltöltöttük, nincs más dolgunk, mint képet készíteni a mobiltelefonra beépített kamerával, vagy egy már meglévő kép kiválasztása a készülékről. Ezek után a különböző művészeti stílusokat képviselő ikonok tűnnek fel, amivé a fényképeinket alakíthatjuk.

A kívánt stílus megérintésével (33 közül lehet választani: gótikus, mozaik stb.) az eredmény pillanatokon belül megjelenik a képernyőn. Ujjunk jobbra vagy balra csúsztatásával beállíthatjuk a megjelenés intenzitását, 0%-tól 100%-ig.
A Prisma elterjedésével néhányan arra panaszkodtak, hogy az alkalmazás elvonja a figyelmet a valódi művészekről, akik kézzel alkotják meg műveiket, nem okostelefonnal másodperceken belül. A gyártók szerint az emberek vágynak arra, hogy kreatív dolgokat alkossanak, ez az alkalmazás pedig lehetővé teszi számukra a kísérletezést.

Olvass továbbAlakítsd át festményekké fotóidat a Prisma-val