A Hewlett Packard és A GÉP

A HP szupergépe – The Machine Forradalmi memóriahasználat, hihetetlen teljesítménnyel Felhasználóként leginkább azt érzékeljük, mit mutat a monitor és eldönthetjük, aktuális-e a laptop kijelző cseréje. Ám sokkal mélyebb rétegei is vannak az észszerű laptophasználatnak. Például a zöldmarketing felhúzó erejét is meglovagolva az energiatakarékosság jegyében a nagy szerver számítógépeket és noteszgépeket egyaránt gyártó HP cég a … Olvass továbbA Hewlett Packard és A GÉP

Merre halad a szervergyártás?

fx2-power-edge szerver elhelyezés
A Dell PowerEdge FX2 szerver konfigurációja – (forrás: www.dell.com)

A jó szervernek úgy csökken a mérete, ahogyan nő a teljesítménye.

A számítástechnika világában nem összeesküvés elmélet, hanem tény az, hogy a gyártók évekkel korábban kifejlesztett technikákat dobnak piacra. Biztosak lehetünk abban, hogy a neves gyártók széfjeiben ott lapulnak a 4-5 év múlva piacra kerülő termékek kifejlesztett prototípusai. Ez azonban nem a felhasználók átverése miatt van így. Egy-egy új processzor kifejlesztésére több évet és sok millió dollárt költenek. Az új lapkákhoz új gyártósort, esetleg új gyárat is kell építeni. Ha a gyártók nem maximalizálnák a bevételeiket, úgy nem térülnének meg a befektetéseik, s nem tudnának tovább fejleszteni. Felmerülhet a kérdés, hogy ha manapság az egyszerű felhasználók számára 6 vagy 8 magos számítógépeket árusítanak, szerverszinten pedig megszokott a 24-48 mag, miért nem jutott ez korábban a gyártók eszébe.

A válasz egészen egyszerű, a korábbi eszközökkel túl hosszú idő lett volna a mostaniakhoz hasonló gépeket tervezni. Az új eszközök számítási kapacitása nagyobb, így fejlettebb és bonyolultabb számítógépeket tudnak tervezni. A számítástechnikában figyelhető meg a hatványozott evolúció.

Olvass továbbMerre halad a szervergyártás?