Az internet hőskorában még alig voltak cégek a világhálón, csak kevesen tehették meg, hogy tárhelyük, weboldaluk legyen. Így, ha valaki elkészítette egy oldalt, az nagy valószínűség szerint meg is jelent. Más a helyzet azonban manapság, amikor szinte pillanatok alatt létrehozható egy oldal, akár ingyenes felületeken is, azonban, ahhoz, hogy az oldal a megfelelő helyen jelenjen meg a keresőkben, számos dologra kell odafigyelnünk.
Ilyen fontos dolog a konkurencia. Miért is kell figyelnünk és elemeznünk őket?
Egyrészt a versenytárs elemzés megmutatja, hogy egymáshoz képest hol is helyezkedünk el az organikus megjelenések tekintetében.
Másrészt nem csak a pozícióinkat kell egymással összehasonlítani, de a kulcsszavainkat, a célzásunkat is. Figyelni kell, mely kulcsszavakra helyezi a hangsúlyt, melyek azok, amiben erős, és hol vannak a gyenge pontjai, ahol könnyen felébe kerekedhetünk.
Ráadásul nem csak 1 konkurenciát kell figyelnünk! Egy-egy cégnek lehet jó pár olyan versenytársa, akik hozzá hasonló pozícióban vannak. Nem mindegy tehát, melyik céget, hányszor jeleníti meg a kereső a látogatóknak.
Egy jól elvégzett konkurencia elemzés kulcsszó kutatással egybekötve óriási segítséget jelent a keresőoptimalizálásban és a tartalomfejlesztésben egyaránt.
Felmerülhet a kérdés, ha a konkurencia erős a főbb kulcsszavainkra, akkor mit lehet tenni? Van e értelme az organikus megjelenéseket erősíteni, vagy helyezze a hangsúlyt inkább a hirdetésekre és közösségi média felületeire.